Connect with us

Prima reacție a autorităților după ce Toto Dumitrescu a fost internat la Obregia: „Bărbatul manifesta un comportament agitat”

Societate

Prima reacție a autorităților după ce Toto Dumitrescu a fost internat la Obregia: „Bărbatul manifesta un comportament agitat”

Toto Dumitrescu a provocat un scandal de proporții într-un magazin din Sectorul 4, unde martorii susțin că a distrus mai multe lucruri și a agresat verbal o femeie pe stradă. Alertat prin 112, echipajul de poliție sosit la fața locului l-a identificat rapid pe acesta, constatând că avea un comportament extrem de agitat și refuza orice cooperare cu oamenii legii.

La data de 21 iunie 2026, în jurul orei 18:00, o femeie a sesizat, prin intermediul Sistemului Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, faptul că într-un magazin situat în Sectorul 4 al municipiului București a intrat un bărbat care, prin acte de violență, a distrus și a răsturnat mai multe produse expuse spre vânzare.

Totodată, apelanta a relatat că, după ce a părăsit magazinul, bărbatul ar fi avut o altercație cu o femeie aflată pe stradă. În urma sesizării, polițiști din cadrul Secției 16 Poliție s-au deplasat cu operativitate la fața locului, unde au identificat și depistat persoana indicată. Bărbatul manifesta un comportament agitat și necooperant, refuzând să colaboreze cu polițiștii pentru clarificarea situației de fapt”, transmit autorităţile.

Citește și: Toto Dumitrescu, condamnat după accidentul rutier. Apărarea i-a fost distrusă chiar de iubită: „De asta a plecat de la locul accidentului!”

„Toto Dumitrescu a tulburat ordinea și liniștea publică”

Din cauza comportamentului violent, oamenii legii l-au imobilizat și l-au transportat la spitalul de psihiatrie. Ulterior, anchetatorii au aflat că femeia agresată pe stradă este chiar partenera lui de viață. În cauză a fost deschis deja un dosar penal, iar cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor.

În aceste condiții, pentru prevenirea producerii unor noi incidente și pentru siguranța persoanelor din jur, acesta a fost imobilizat și transportat la Spitalul Clinic de Psihiatrie „Alexandru Obregia”, unde medicul de gardă a dispus internarea sa.

De asemenea, polițiștii au identificat femeia cu care acesta ar fi avut altercația, stabilind că este concubina bărbatului. Aceasta nu a dorit formularea unei plângeri prealabile, nu a solicitat emiterea unui ordin de protecție provizoriu, a refuzat completarea formularului de evaluare a riscului și nu a solicitat acordarea de îngrijiri medicale.

Prin comportamentul său, bărbatul a tulburat ordinea și liniștea publică, generând o stare de neliniște în rândul persoanelor aflate în zonă.

În cauză a fost întocmit dosar penal din oficiu, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice și violență în familie, cercetările fiind continuate de către polițiști, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii evenimentului și dispunerii măsurilor legale care se impun”, au mai precizat autoritățile.

Click și Comentează

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Mai multe din Societate

To Top