Pe 24 iunie, președintele României, Nicușor Dan, a promulgat legea pentru reglementarea obligațiilor privind operațiunile de încărcare și descărcare a mărfurilor, suporturilor sau ambalajelor.
„Conducătorii auto ai vehiculelor de transport rutier contra cost de mărfuri cu vehicule ce au o masă maximă autorizată mai mare de 12,5 tone nu pot fi constrânși de către beneficiarul transportului, furnizorul mărfurilor, intermediari sau reprezentanți ai acestora să efectueze operațiuni de descărcare sau încărcare a mărfurilor, suporturilor sau ambalajelor“, prevede actul normativ promulgat.
Prin excepție, aceștia pot efectua operațiuni de descărcare a mărfurilor exclusiv în cazul transporturilor specializate, atunci când natura transportului impune acest lucru, iar contractele de muncă sau actele adiționale la acestea încheiate cu propriul angajator prevăd această responsabilitate.
Nerespectarea prevederilor va fi sancționată cu amendă de la 5.000 de lei la 20.000 de lei, aplicată beneficiarului transportului, furnizorului mărfurilor sau intermediarilor, după caz.
„Clauzele contractuale asumate de transportator în relația cu beneficiarul transportului, furnizorul mărfurilor, intermediarii sau reprezentanți acestora, prin care conducătorii auto angajați ai acestuia ar avea obligația să descarce sau să încarce mărfuri, suporturi sau ambalaje, în afara excepțiilor, sunt nule de drept“, mai prevede legea.
Încălcarea prevederilor constituie contravenție și se sancționează cu amendă de la 10.000 la 20.000 de lei, aplicată transportului.
Tot prin excepție, nu se consideră contravenție situația în care șoferul își exprimă consimțământul expres, în formă scrisă, pentru efectuarea operațiunilor de încărcare sau descărcare, cu respectarea prevederilor Legii nr. 319/2006 privind securitatea și sănătatea în muncă, cu modificările și completările ulterioare.