Societate

Ea este Mihaela, românca de 40 de ani din Italia care și-a ucis fiica de 13 ani, după care s-a sinucis. Motivul șocant care a determinat-o să-și ucidă fata

Publicat în

Mihaela divorțase recent, iar acum locuia împreună cu cele două fiice ale sale, de 13, respectiv 19 ani, într-un apartament din Torino. Vecinii sunt șocați de gestul nebunesc al româncei.

„Poate era prea deprimată şi nimeni nu a acordat atenţie acestui lucru. Părea o femeie puternică, nu ştiu cum i-a trecut prin cap un astfel de lucru. Îmi pare rău pentru fată, era o fată foarte frumoasă. Foarte frumoasă şi foarte inteligentă!”, spune o vecină, potrivit Obervatornews.ro. 

Gestul șocant făcut de românca de 40 de ani din Italia care și-a ucis fata, după care s-a sinucis

Femeia se despărțise de soț în urmă cu câteva luni, iar acesta s-a întors în România. Potrivit noilor informații, se pare că între ea și fiica sa de 13 ani ar fi izbucnit un conflict. Câteva ore mai târziu, fata cea mare, în vârstă de 19 ani, le-a găsit moarte pe amândouă.

Citește și Descoperire macabră într-un apartament din Italia. O româncă și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care s-a sinucis

Deși a încercat să-și resusciteze sora mai mică până la sosirea medicilor, totul a fost în zadar.

Nu se știe încă ce a determinat-o pe femeie să comită o astfel de oroare. Aceasta nu a lăsat niciun bilet de adio, iar vecinii spun că erau o familie liniștită, care nu făcea probleme nimănui. Cu toate astea, jurnaliștii italieni scriu că după despărțirea de soțul ei, femeia era monitorizată de serviciile sociale. De altfel, presa străină susține că femeia și-ar fi ucis fiica de 13 ani ca să se răzbune pe fostul soț.

Anchetatorii fac în continuare cercetări pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a petrecut tragedia.

 

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Exit mobile version